LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ Mbrojtësi largohet nga klubi i Superiores, pritet prezantimi te Skënderbeu

24 Janar 2023, 16:33, Sport CNA
ZYRTARE/ Mbrojtësi largohet nga klubi i Superiores, pritet prezantimi te
Hektor Idrizaj

Hektor Idrizaj nuk është më lojtar i Teutës. Klubi durrsak, në rrjetet sociale, ka njoftuar mbylljen e bashkëpunimit me futbollistin.

33-vjeçari ka dalë lojtar i lirë dhe pritet të vazhdojë karrierën në Kategorinë e Parë. Mësohet se mbrojtësi i djathtë ka arritur marrëveshjen me Skënderbeun dhe pritet vetëm zyrtarizimi.

Idrizaj shihet si zëvendësues i Zguros, i cili u largua pak ditë më parë. Ndonëse është mbrojtës i djathtë, Idrizaj mund të luajë pa probleme edhe në krahun e majtë.

Futbollisti ka qenë pjesë e Skënderbeut edhe në të kaluarën, teksa ka luajtur me korçarët në sezonin 2016-2017.

Lajmet e fundit nga