LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ZYRTARE/ U largua nga Portugalia, Santos merr drejtimin e kombëtares europiane

24 Janar 2023, 14:02, Sport CNA
ZYRTARE/ U largua nga Portugalia, Santos merr drejtimin e kombëtares

Fernando Santos është trajneri i ri i kombëtares së Polonisë. Emërimi i tij u bë i ditur nga kreu i Federatës Polake të Futbollit.

Trajneri 68-vjeçar luzitan do të drejtojë një ekip me në krye të skuadrës Lewandowskin. Santos është trajneri i tretë i Polonisë, i cili ka lindur jashtë vendit. Pas holandezit Leo Beenhakker dhe portugezit Paulo Sousa.

Detyra e tij është të përmirësojë rekordin zhgënjyes të Polonisë në turnetë e fundit të mëdhenj. Polonia nuk e rinovoi kontratën e trajnerit Michneiewicz pasi arriti në fazën eliminatore të Kupës së Botës për herë të parë në 36 vjet.

Lajmet e fundit nga