LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Elon Musk bën ndryshimin e radhës në X / Nuk ka më bllok

19 Gusht 2023, 19:52, Tech CNA

Elon Musk bën ndryshimin e radhës në X / Nuk ka më bllok

Funksioni i bllokimit do të hiqet për përdoruesit e X, dikur Twitter, ka njoftuar Elon Musk, duke pretenduar se funksioni "nuk ka kuptim".

Shefi i X tha se përdoruesit do të jenë ende në gjendje t'i bllokojnë njerëzit që t'u dërgojnë mesazhe drejtpërdrejt atyre.

Por shumë njerëz në mediat sociale thanë se do ta bëjë të vështirë për njerëzit që të heqin postimet abuzive nga afati i tyre kohor.

Është i fundit në një seri ndryshimesh që ka bërë Musk që kur mori përsipër faqen në një marrëveshje prej 44 miliardë dollarësh vitin e kaluar.

Aktualisht, kur përdoruesit "bllokojnë" një llogari, kjo ndalon shfaqjen e postimeve të asaj llogarie të bllokuesit dhe anasjelltas./ CNA

Lajmet e fundit nga