LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë duhet të presim nga iPhone 15 i Apple

10 Shtator 2023, 22:25, Tech CNA

Çfarë duhet të presim nga iPhone 15 i Apple

Apple pritet të debutojë linjën e saj të iPhone 15 të martën në ngjarjen kryesore vjetore të kompanisë në shtator dhe mund të prezantojë ndryshimin më të madh në dizajnin e telefonit në 11 vjet, raporton CNBC.

Ngjarja do të zhvillohet në selinë e kompanisë në Cupertino, Kaliforni.

Edhe pse ngjarja vjetore e iPhone është bërë formule me kalimin e viteve, duke njoftuar ndryshime në rritje në jetëgjatësinë e baterisë, sistemin e kamerës dhe ekranet, këtë vit Apple pritet të prezantojë për herë të parë karikimin USB-C në telefonat inteligjentë. Ndryshimi përfundimisht mund të thjeshtojë procesin e karikimit në pajisje dhe marka të ndryshme.

Por kompania do të duhet të tregojë më shumë sesa thjesht një sistem të ri tarifimi për t'i bërë përdoruesit të përmirësojnë. Muajin e kaluar, shitjet e Apple ranë për të tretin tremujor radhazi . Të ardhurat e iPhone arritën në 39.7 miliardë dollarë për tremujorin, duke shënuar një rënie prej rreth 2% nga viti në vit./ CNA

Lajmet e fundit nga