LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Musk: "Twitter" humbi gjysmën e fitimeve nga reklamat

17 Korrik 2023, 14:39, Tech CNA

Musk: "Twitter" humbi gjysmën e fitimeve nga reklamat

Rrjeti social "Twitter" e ka humbur gjysmën e fitimeve nga reklamimi që kur është blerë nga sipërmarrësi Elon Musk për 44 miliardë dollarë në tetorin e vitit të kaluar.

Njoftimin e ka bërë të ditur vetë Musk.

Ai ka thënë se kompania nuk ka regjistruar rritje të fitimeve, të cilat i ka pritur në qershor, mirëpo ka thënë se korriku është “më premtues”.

Musk e ka larguar prej punës gjysmën e stafit të kompanisë – me 7.500 punëtorë – kur e ka nisur udhëheqësinë e platformës, me arsyetimin e zvogëlimit të shpenzimeve.

Rivali i këtij aplikacioni "Threads", tani i ka 150 milionë përdorues, sipas disa vlerësimeve.

"Threads" është i ndërlidhur me "Instagram"-in, platformë e kompanisë "Meta".

Musk është edhe shef ekzekutiv dhe aksionari më i madh i kompanisë së makinave Tesla./ REL

Lajmet e fundit nga