LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Risia e "WhatsApp"/ Tani ju lejon të regjistroni dhe shkëmbeni videomesazhe të shkurtra direkt në biseda

28 Korrik 2023, 09:18, Tech CNA

Risia e "WhatsApp"/ Tani ju lejon të regjistroni dhe

"WhatsApp" njoftoi opsionin e ri ku përdoruesit do të mund të regjistrojnë dhe ndajnë video të shkurtra personale direkt në biseda. Aplikacioni i mesazheve vëren se mesazhet zanore ndryshuan mënyrën se si njerëzit komunikojnë duke provuar një mënyrë të shpejtë dhe të sigurt për të ndarë bisedën e tyre, kjo është arsyeja pse tani po ndërtohet në funksionalitetin me videomesazhe të menjëhershme.

"Videomesazhet janë një mënyrë për t'iu përgjigjur në kohë reale bisedave me çdo gjë që dëshironi të thoni dhe të shfaqni në 60 sekonda," shkroi "WhatsApp" në një postim në blog. "Ne mendojmë se kjo do të jetë një mënyrë argëtuese për të ndarë momente me të gjithë emocionet që vijnë me video."

"WhatsApp" thotë se dërgimi i një videomesazhi është po aq i lehtë sa dërgimi i një mesazhi zanor. Për ta bërë këtë, duhet të prekni për të kaluar në modalitetin e videos dhe mbani të shtypur për të regjistruar videon. Ju gjithashtu mund të rrëshqitni lart për ta kyçur dhe regjistruar videon pa duar. Videot do të luhen automatikisht në heshtje kur hapen në një bisedë dhe trokitja e videos do të nisë tingullin. Videomesazhet mbrohen me enkriptim nga skaji në skaj.

Funksioni i ri do të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit në javët në vijim./ CNA

Lajmet e fundit nga