LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zuckerberg: Threads humb gjysmën e përdoruesve të saj

29 Korrik 2023, 15:44, Tech CNA
Zuckerberg: Threads humb gjysmën e përdoruesve të saj
Foto ilustruese

Shefi i Meta, Mark Zuckerberg ka bërë me dijea se platforma e re e mediave sociale, Threads, ka humbur më shumë se gjysmën e përdoruesve të saj.

Rivali i Twitter-it arriti në më shumë se 100 milionë përdorues brenda pesë ditëve nga fillimi i tij në fillim të këtij muaji. Por Zuckerberg e ka pranuar se këto shifra tani kanë rënë.

Zuckerberg e ka përshkruar situatën si "normale" dhe tha se parashikonte se kjo do të përmirësohej pasi funksione të reja do të shtoheshin në aplikacion.

Threads u kritikua për funksionalitetin e kufizuar që kishte kur u lançua./ CNA 

Lajmet e fundit nga