LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Silvinjo po e monitoron, futbollisti shqiptar shkëlqen sërish me gol

2 Prill 2023, 15:33, Vetingu CNA
Silvinjo po e monitoron, futbollisti shqiptar shkëlqen sërish me gol

Adrian Bajrami është një nga emrat më interesantë të së ardhmes së futbollit shqiptar. Mbrojtësi i talentuar, pjesë e klubit të Benfikës, ka qenë vazhdimisht në vëmendjen e stafit kuqezi dhe trajneri i Silvinjos, shkoi edhe ta takonte personalisht në Portugali futbollistin, i cili ishte i dëmtuar prej disa muajsh dhe nuk mund të grumbullohej dot për sfidën ndaj Polonisë.

Por Bajrami duket se ka lënë pas këtë dëmtim dhe e ka festuar kthimin e tij në fushën e lojës, duke ndihmuar ekipin e Benfika B që të barazonte ndaj Mafra në kampionatin e kategorisë së dytë portugeze. I rreshtuar mes titullarëve në këtë sfidë, mbrojtësi kuqezi ka lënë shenjën e tij në fundin e pjesës së parë.

Ai ia doli të transformonte në mënyrë mjeshtërore një penallti, duke shënuar golin e barazimit përfundimtar 1-1 për skuadrën e tij. Një mënyrë ideale për të treguar se është gati dhe nga qershori mund të jetë një alternativë më shumë për Silvinjon.

Lajmet e fundit nga